Magnez – funkcje i właściwości

magnez

Magnez jest niezbędnym pierwiastkiem dla naszego organizmu aby mógł prawidłowo się rozwijać i funkcjonować.  To braki magnezu powodują skurcze mięśni, zaburzenia rytmu serca zmęczenie, nerwowość, problemy z koncentracją. Dlatego ważne jest aby pamiętać o jego suplementacji.

Co ważne, Mg bierze udział w procesach syntezy i rozpadu związków wysokoenergetycznych ( m.in. kwasu adenozyno-trój-fosforowego ATP).  Mg o koenzymem lub aktywator wielu enzymów, przede wszystkim tych, które  związane są z przenoszeniem grup fosforanowych. Uczestniczy w procesach metabolicznych dotyczących przemiany białek, kwasów nukleinowych, lipidów, węglowodanów oraz uczestniczy w procesach transportu elektrolitów przez błony komórkowe.

Pierwiastek ten jest regulatorem równowagi wapniowej a także czynnikiem który regeneruje żywe komórki. Co istotne ma znaczący wpływ na procesy krzepnięcia krwi, reguluje rozwój układu kostnego, przyczynia się do reakcji obronnych organizmu,  ma działanie prewencyjne na choroby układu krążenia,  wzmacnia układ sercowo-naczyniowy. Magnez działa również na stany zapalne, przeciw-stresowo, przeciw-anafilaktycznie, a nawet  obniża poziom cholesterolu, chroni nasze serce przed uszkodzeniami.

Magnez jest bardzo ważny dla naszego układu nerwowego, jest istotnym regulatorem, pełni znaczącą funkcje w wytwarzaniu oraz magazynowaniu energii w postaci związków wysokoenergetycznych. Przez to wpływa na poprawę naszej koncentracji, na pamięć  a także  na nasze samopoczucie. W związku z tym, iż magnez jest katalizatorem spalania glukozy, jest odpowiedzialny za dostarczanie energii do tkanek i komórek  organizmu, co ważne, także do komórek nerwowych mózgu  które są bardzo wrażliwe na jej niedobór.

Czy wiesz że to właśnie niedobór magnezu powoduje problemy ze snem, nadpobudliwość, przewlekłe zmęczenie, skurcze mięśni? Kiedy mamy zbyt niskie stężenie poziomu magnezu w organizmie stajemy się roztargnieni, nerwowi, mamy problem ze skupieniem się podczas wykonywania różnych czynności. Obniżenie poziomu tego pierwiastka w organizmie może być spowodowane m.in. życiem w stresie i na pełnych obrotach, przepracowaniem, intensywnym uprawianiem sportu. Głównymi przyczynami mogą być również: niewłaściwa dieta bogata w tłuszcz zwierzęcy, cukier i wysoko przetworzone produkty oraz diety odchudzające.  Przyczyną może być także niskie wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego, stany zapalne jelit, biegunki, wymioty, używanie środków moczopędnych i przeczyszczających. Nadmierne spadki stężenia magnezu spowodowane są chorobami nerek, przewlekłym alkoholizmem a nawet przyjmowaniem leków hormonalnych.

Magnez jest bardzo ważny dla naszego układu sercowo-naczyniowego.  Niedobór magnezu może doprowadzić do zawału mięśnia sercowego, poprzez skurcz jednej z tętnic wieńcowych, gdyż magnez wspomaga rozkurcz mięśni. Przy niedoborach tego pierwiastka może również pojawić się niemiarowość pracy serca, oraz powstawanie skrzeplin które powodują zatkanie światła naczynia krwionośnego. Co istotne, Mg ma również wpływ na regulację ciśnienia tętniczego krwi. Zmniejsza opór w naczyniach krwionośnych, a tym samym obniża ciśnienie. Należy pamiętać, że niski poziom magnezu w organizmie wiąże się z obniżeniem poziomu potasu oraz wzrostem poziomu sodu, a to z kolei przyczynia się do powstawania nadciśnienia.

Pamiętajmy o suplementacji pierwiastka jakim jest magnez, w  Instytucie Witaminowym magnez podajemy drogą dożylną w postaci kroplówek, a także w połączeniu z innymi pierwiastkami oraz witaminami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napój owocowy

Godziny otwarcia

poniedziałek 09:00 - 21:00
wtorek 09:00 - 21:00
środa 09:00 - 21:00
czwartek 09:00 - 21:00
piątek 09:00 - 21:00
sobota zamknięte
niedziela zamknięte

Diagnostyka i pobieranie krwi

Instytut Witaminowy czynny jest od godz. 9:00 a na pobieranie krwi należy umówić się telefonicznie.

Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: +48 664 058 900.

Kroplówki witaminowe krok po kroku

Niedobory witamin charakteryzują się konkretnymi objawami.

W momencie, gdy ich brak, organizm wysyła wyraźne i charakterystyczne sygnały ostrzegawcze.

Nie ma jedynej słusznej recepty na zdrowie.

Każdy organizm jest inny – dlatego do każdego przypadku musimy odnieść się indywidualnie.

więcej
Uśmiech

"Z kroplówek witaminowych korzystałam 2 lata temu w USA, cudownie, że mogę kontynuować to teraz w Polsce. Świetna klinika!"

Uśmiech

"Genialna kroplówka z witaminą C, postawiła mnie no nogi po ciężkiej infekcji i antybiotykoterapii. Polecam!"

Uśmiech

"Dziękuję za pomoc w leczeniu mojej Babci, po chemioterapii odzyskała pełnię sił. Jesteście wspaniali!"

O Instytucie

Instytut Witaminowy zadba o zdrowie twoje i Twoich bliskich! Oferujemy kroplówki witaminowe dzięki którym odzyskasz witalność i wzmocnisz Swój organizm. Każda kroplówka poprzedzona jest konsultacją lekarską.

Więcej informacji

Zadzwoń lub napisz

Józefa Wybickiego 42
31-303 Kraków

tel.: 664 058 900

mail: biuro@instytutwitaminowy.pl
Kroplówki witaminowe i wlewy dożylne witaminy C - wzmacnianie odporności | InstytutWitaminowy.pl © 2021 | Polityka prywatności