Na czym polega detoks alkoholowy

Nie pij alkoholu
Alkohol etylowy to substancja, której niekorzystny wpływ na organizm jest powszechnie znany. W myśl zasady, że dawka czyni truciznę, niewielka ilość alkoholu w organizmie nie niesie ze sobą tragicznego spustoszenia. Jednak w sytuacji, gdy do organizmu zostanie wprowadzona zbyt duża dawka alkoholu, można mówić o zatruciu alkoholowym. Objawia się on nieprzyjemnymi dolegliwościami, które potrafią trwać kilkanaście godzin, a w gorszych sytuacjach, nawet więcej niż dobę. Złe samopoczucie po spożyciu alkoholu to scenariusz, o którym wiele osób często zapomina.

Zatrucie alkoholowe

Spożywanie alkoholu, zwłaszcza często i w dużej ilości, przyczynia się do gromadzenia w organizmie szkodliwych dla zdrowia toksyn. Aby skutecznie się ich pozbyć, należy zwalczyć źródło – którym w tym przypadku jest alkohol etylowy. Poddanie się detoksowi alkoholowemu to często najlepsze wyjście, które pozwala przywrócić odpowiednie funkcjonowanie organizmu i pozbyć się nagromadzonych w nim szkodliwych substancji. Zatrucie alkoholowe może prowadzić do poważnych dla zdrowia konsekwencji.

Detoks alkoholowy – dlaczego jest tak ważny?

Detoks alkoholowy to proces, dzięki któremu możliwe jest usunięcie z organizmu szkodliwych toksyn pochodzących z alkoholu etylowego. Odpowiednio przeprowadzony detoks pozwala także uzupełnić stracone substancje, takie jak elektrolity i witaminy. Detoks pomaga przywrócić odpowiednie funkcjonowanie organizmu oraz sprawność fizyczną, która została zaburzona zbyt dużą dawką alkoholu. Detoksykacja alkoholowa pomaga całkowicie odstawić alkohol, nawet w sytuacji trwającego ciągu alkoholowego. Odpowiednio przeprowadzony detoks to ratunek dla tych, którzy po nagłym odstawieniu alkoholu odczuwają głód biochemiczny.

Na czym polega detoksykacja alkoholowa?

Dobrze przeprowadzony detoks alkoholowy nie tylko usuwa z organizmu szkodliwe substancje, ale także pomaga wypełnić braki witamin, niezbędnych do życia substancji oraz uzupełnia płyny stracone podczas wzmożonego spożywania alkoholu. Sam detoks to dobry krok w stronę poprawy samopoczucia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Detoks alkoholowy w większości przypadków polega na podaniu odpowiednio przygotowanych substancji w formie kroplówek. Taka forma pozwala na szybsze działanie i nie wymaga wysiłku od zmęczonego zatruciem alkoholowym organizmu. Wygodna kroplówka wprowadza do organizmu szereg drogocennych substancji i minerałów, które pozwolą szybciej stanąć na nogi po zatruciu alkoholowym. Substancje, które są uzupełniane podczas detoksu alkoholowego, zależą od wyjściowego stanu organizmu i poziomu zatrucia alkoholowego, najczęściej jest to:

  • potas,
  • witamina B,
  • magnez,
  • elektrolity.

Dlaczego warto poddać się odtruwaniu alkoholowemu?

Detoks alkoholowy przeprowadzany jest u osób, których dotknęły złe skutki spożywania nadmiernej ilości alkoholu. Podstawowym celem detoksu alkoholowego jest doprowadzenie organizmu do stanu pozwalającego na prawidłowe funkcjonowanie. Detoks alkoholowy mana celu:

  • zatrzymanie trwającego ciągu alkoholowego (poziom zatrucia alkoholowego decyduje o przebiegu detoksu oraz o czasie jego trwania),
  • wyeliminowanie lub złagodzenie fizycznych i psychicznych skutków przyjmowania nadmiernej ilości alkoholu oraz także tych objawów, które wystąpią po nagłym jego odstawieniu,
  • rozpoczęcie procesu dalszych zmian, które mają służyć poprawie jakości życia.

Detoks alkoholowy – dobry krok do polepszenia samopoczucia

Podjęcie decyzji o skorzystaniu z oferty odtrucia alkoholowego to dobry i odpowiedzialny krok, który pomaga skutecznie zwalczyć złe działanie toksyn pochodzących z alkoholu etylowego. Skorzystanie z oferty odtrucia alkoholowego to pewność, że detoks przeprowadzony będzie pod okiem specjalistów, którzy odpowiednio przygotują organizm do detoksu. Proces ten jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia oraz niesie ze sobą szereg pozytywnych skutków.

Zobacz również: Leczenie kaca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napój owocowy

Godziny otwarcia

poniedziałek 09:00 - 21:00
wtorek 09:00 - 21:00
środa 09:00 - 21:00
czwartek 09:00 - 21:00
piątek 09:00 - 21:00
sobota zamknięte
niedziela zamknięte

Diagnostyka i pobieranie krwi

Instytut Witaminowy czynny jest od godz. 9:00 a na pobieranie krwi należy umówić się telefonicznie.

Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: +48 664 058 900.

Kroplówki witaminowe krok po kroku

Niedobory witamin charakteryzują się konkretnymi objawami.

W momencie, gdy ich brak, organizm wysyła wyraźne i charakterystyczne sygnały ostrzegawcze.

Nie ma jedynej słusznej recepty na zdrowie.

Każdy organizm jest inny – dlatego do każdego przypadku musimy odnieść się indywidualnie.

więcej
Uśmiech

"Z kroplówek witaminowych korzystałam 2 lata temu w USA, cudownie, że mogę kontynuować to teraz w Polsce. Świetna klinika!"

Uśmiech

"Genialna kroplówka z witaminą C, postawiła mnie no nogi po ciężkiej infekcji i antybiotykoterapii. Polecam!"

Uśmiech

"Dziękuję za pomoc w leczeniu mojej Babci, po chemioterapii odzyskała pełnię sił. Jesteście wspaniali!"

O Instytucie

Instytut Witaminowy zadba o zdrowie twoje i Twoich bliskich! Oferujemy kroplówki witaminowe dzięki którym odzyskasz witalność i wzmocnisz Swój organizm. Każda kroplówka poprzedzona jest konsultacją lekarską.

Więcej informacji

Zadzwoń lub napisz

Józefa Wybickiego 42
31-303 Kraków

tel.: 664 058 900

mail: biuro@instytutwitaminowy.pl
Kroplówki witaminowe i wlewy dożylne witaminy C - wzmacnianie odporności | InstytutWitaminowy.pl © 2021 | Polityka prywatności